Aparaty do fizykoterapii

Aparaty do fizykoterapii jak kupować najciekawsze do naszego gabinetu w świetnych cenach?

Na samym początku należy wyjaśnić czym jest fizykoterapii. Jest to rodzaj rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była funkcjonalna należy mieć profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie kontuzji bądź innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zmniejszyć dyskomfort, a również w błyskawiczny sposób przywrócić sprawność fizyczną. Zabiegi ze względu na typ użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozbić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Stosowane są zazwyczaj, by zmniejszyć odczuwanie bólu po skręceniach czy kontuzjach. Naświetlanie laserem bardzo pozytywnie oddziałuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa czy leczenia bóli reumatoidalnych. Laser dedykowany jest wprost na bolące obszary. Chory dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Wykorzystywane tu pole magnetyczne jest małej częstotliwości. Czas zabiegu to jakieś 30 minut. Stosowany jest przeważnie w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Wpływa dobrze na nasz układ immunologiczny także oddziałuje na złagodzenie bólu. Klient kładzie się na leżance, nad którą przeprowadzany jest specjalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W okresie zabiegu klient nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest także stosowany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W okresie zabiegu diody przykładane są na bolących miejscach u chorego. Muszą one być ułożone na mokrym podłożu, by podnieść przewodnictwo prądu. Wykorzystywany prąd to około 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest zwykle do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Działa ona również na zmniejszenie stanów zapalnych w systemie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w okresie którego chory odczuwa niewielkie mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, który w przeciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, https://med-store.pl/fizykoterapia/40 które wykorzystują ultradźwięki. To wyjątkowa głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są aplikowana na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która działa z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem popularnie zwane krioterapią. Temperatura używana w czasie tego zabiegu to choćby -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować dolegliwości bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane potocznie Sollux. Wykorzystuje on lampę z światłem podczerwonym, która naświetla dane punkty na ciele. Okres trwania zabiegu to jakieś 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii dobrze sprawdzają się przy kłopotach skórnych, naświetlaniu zatok przynosowych oraz w okresie leczenia swoistego rodzaju zwichnięć.

Jak widzimy sprzęt do fizykoterapii pełni ogromną rolę w profesjonalnym także natychmiastowym leczeniu. Dlatego urządzając swój gabinet powinniśmy zakupić aparaty do fizykoterapii doskonałej jakości, który nam i klientom będą służyły poprzez lata.