stół stacjonarny do rehabilitacji

Jak dobrze kupić stół stacjonarny do rehabilitacji, aby spełniał moje oczekiwania.

Stół stacjonarny do masażu to najbardziej pożądane wyposażenie w pracy fizjoterapeutów. Używane są głównie w momencie fizjoterapii po operacjach. Możemy na nich dokonać masaże terapeutyczne z zakresu terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, jaki będzie najbardziej nam odpowiadał i jaki będzie dobrany do sposobu wykonywanych zabiegów. Warto zatem poznać atuty oraz minusy, jakie ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie powinno się ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie wyłącznie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do klientów.
Możemy tu wyselekcjonować dwie podstawowe kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, ma dużo funkcji. Ale jest on o znacznie bardziej komfortowy dla chorego i specjalisty. Jeśli pracujesz tylko stacjonarnie będzie to najwłaściwszy dobór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej przyjemny dla pacjenta. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym szybko potrafisz go przesuwać i jest raczej mniej stabilny. Stoły przenośne, dobrze sprawdzają się w wypadku fizjoterapeutów, którzy wykonują terapie domowe.

Stół stacjonarny do masażu powinien mieć także możliwość regulacji wysokości. Jest to niezwykle znaczące w wypadku fizjoterapeuty, jaki musi mieć odpowiednio wyregulowaną wysokość do pracy z chorym. Działa to na pozytywniejszą jakość pracy, lecz też na wydajniejszą pracę z chorym.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości dokonuje się za pomocą specjalistycznej korby, która zazwyczaj położona jest z tyłu urządzenia. W czasie pracy bardzo ciężko jest zmienić wysokość i położenie pacjenta. Zatem jest on mało polecany do nowych gabinetów fizjoterapeutycznych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich wciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego typy stołu jest w pewnym określeniu „ ugodą” dla chorego i lekarza.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one najczęściej kupowane przez kliniki i nowe gabinety. Cieszą się ogromnym zaciekawieniem. Za pomocą pilota pozwala na bezproblemową oraz błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją też łatwo obniżać w czasie pracy z chorym bez najmniejszego problemu. To który stół stacjonarny do masażu kupimy uzależnione jest też od ceny, którą dysponujemy. Dużo z nich potrafimy nabyć w zwykłej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak również obiciem. Materiały użyte w normalnej wersji są mniej trwałe oraz ich gama kolorystyczna jest dużo mniejsza. Jak możemy zobaczyć dobór jest niewątpliwie duży. Najlepiej jeśli dobierzemy taki, który zadowoli nasze oczekiwania. Praca dla nas i klienta będzie przyjemna.