stół do masażu

Jak wyselekcjonować stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była wyjątkowo korzystna?

Każdy kto chce prowadzić swój gabinet masażu powinien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim funkcjonować przez mnóstwo lat także jest on potrzebnym urządzeniem, stosowanym każdego dnia. Aby nabyć dobre stoły do masażu, muszą mieć one prawidłową budowę i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również chorym. Każdy z nich posiada minusy jak i atuty więc jego zakup powinno być przemyślany. Im większe umiejętności fizjoterapeuty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić konkretne warunki. Na początku powinniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeżeli tylko w naszym gabinecie, to należy kupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym przypadku nie jest dość istotna. Powinno się tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice działa więcej niż jeden pracownik. Stoły do masażu mobilne muszą wyróżniać się przede wszystkim niską wagą. Twoi klienci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Dlatego jego masa jest tutaj bardzo ważna. Ważne jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, zapakować w wygodną torbę i prosto przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą wyjątkowo stabilne i praktyczne, ale będzie nam je trudno przetransportować. Więc kupując konkretny model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu wykonane z drewna czy aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, więc takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one również odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem.

Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy spotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który doskonale dopasuje się w pomieszczenie eleganckie, lecz również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dość spora waga. Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego miejsca może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku należy mieć na uwadze, że możemy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej wygodna, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za oparciem, albo jest w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona najbardziej łatwa, ale także droga. Dzięki niej możesz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Ważną korzyścią jest także możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych kwestii. Pamiętajmy o pewnej prawdzie im dłuży stół do masażu tym lepiej. Zwykle mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być także wygodna dla klienta, aby dobrze na nim leżał także w momencie masażu nie przechylał się na brzegi. Stoły do masażu są w wielu konfiguracjach. Jest ich na rynku niesłychanie winien być dokładnie przemyślany.